PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32488}

Ciemność

Darkness
6,2 12 845
ocen
6,2 10 1 12845
5,7 3
oceny krytyków
Ciemność
powrót do forum filmu Ciemność

Dobre stare kino 9/10

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie jest to naprawdę dobre stare kino, gdzie nie ma hektolitrów krwi i ciągle latających głów. Tutaj napięcie budują gra światła z mrokiem, niemal całkowity brak muzyki i cisza tworzą zaś fenomenalny nastrój. Gra aktorska też jest przyzwoita, zaś zakończenie bardzo dobre i całkiem odpowiednie jak na horror.
W sumie film niestety jest tylko za pierwszym razem straszny jak nie wie się co sie za chwilę stanie. Potem już tylko do zobaczenia na raz.

PLUSY
+ Klimat
+ Zakończenie
+ Fabuła
+ Gra aktorska
+ Niemal brak muzyki
+ Gra światła z cieniem

MINUSY
- Tylko za pierwszym razem ogląda się go naprawdę super
- Dla koneserów

Moja ocena 9/10

artur_t

mam ten film na płytce od przyjaciółki...nie boje się horrów, które są o tematyce zabijania itp... ale czego jak czego nienawidzę ciemności. I do dziś leży on na półce i czeka aż w końcu go pooglądam...:)

ocenił(a) film na 4
artur_t

Zakończenie przewidziałem gdzieś w połowie (a muszę zaznaczyć, że nie oglądam filmów analitycznie, tak by wszystko przewidzieć, raczej daję się ponieść filmowi). Gra... hmm... aktorzy byli nieźli, ale tak na prawdę nie zawiodła chyba tylko Lena Olin. Przede wszystkim więc fabuła mnie rozczarowała. Sam temat i pomysł na film są również intrygujące, ale podobnie jak obsada nie zostały nawet w połowie wykorzystane. Niestety, Europejczycy, poza chlubnym wyjątkiem Amenabara i jego "Innych", nie umieją robić filmów...
Ogólnie - zmarnowany potencjał. 4/10

junkers1

Junkers ale powiedziałeś, że nie umieją robić filmów w ogóle (bo jeśli tak, to się pogrążyłeś) czy horrorów? (co też nie jest takie pewne).

ocenił(a) film na 10
artur_t

sam jesteś zmarnowany! 9/10, polecam zwłaszcza późną nocą... Ya!

użytkownik usunięty
Tomasz_Raczek

Tomasz Raczek, się odezwał...

ocenił(a) film na 9
artur_t

. sÓper film . ;DD
. naprawdę się na nim bałam . ^^
. końcówka świetna .
. polecam.! ;**

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones