PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32488}

Ciemność

Darkness
6,2 12 846
ocen
6,2 10 1 12846
5,7 3
oceny krytyków
Ciemność
powrót do forum filmu Ciemność

W środę na TVN - warto ?

Gangelus

Nie. Film nie trzymający się kupy,mało straszny. Nie dorastający do pięt innym hiszpańskim horrorom typu Rec czy Sierociniec :)

bisban

Sierociniec to thriller psychologiczny bardziej/dramat...ale fakt elementy horroru też ma bo w końcu są duchy tych dzieci :P

Gangelus

zdecydowanie warto - nie zgadzam się z przedmówcą - ma atmosferę hiszpańskich horrorów i dobre tempo akcji, fajne aktorstwo i owszem. jest straszny, pod tym względem zdecydowanie straszniejszy niż "Sierociniec"

slimakwkropki

Bo ten film straszy pod względem "jumpów" czyli coś wyskakuje,straszny dźwięk. Natomiast Sierociniec straszy klimatem. A tak wgl. wystarczy spojrzeć na oceny w IMDB. La Orphanato i Darkness ;) Sierociniec jako jeden z niewielu horrorów ma średnią powyżej 7,5 :x Tak jak REC ;>

Atmosfera hiszpańskich horrorów? Kpisz sobie w żywe oczy? Aktorstwo? Słodki jezu...

Gangelus

Warto.

ocenił(a) film na 7
uwieziona

zdecydowanie warto obejrzeć film ma dosc fajny klimat i jak sie czlowiek wczuje to mozna sie troche wystraszyc monmentami, tylko nie polecam ogladac z reklamami popsujesz sobie caly klimat sciagnij albo wypozycz

Gangelus

15 lat nie oglądałem filmu, który by mnie przestraszył, więc na ten temat się nie powinienem wypowiadać. Aczkolwiek oglądając go kilka lat temu nie byłem sam i wszyscy zgodnie podskakiwali co jakiś czas... pojawiały się nawet piski :). Ale jak to powiedział bisban motyw "strachu" jest tutaj oparty na "wyskakiwaniu" różnych rzeczy połączonych z określonym dźwiękiem :). Temat i fabuła, w moim odczuciu pozostawiają wiele do życzenia, aczkolwiek jest to chyba najlepsza telewizyjna propozycja na dzisiejszy wieczór. Dla kontrastu dodam, że fabuła Sierocińca, a także wspomniany przez Was "klimat" na mnie większego wrażenia nie zrobił. Ale to jak wiadomo jest kwestią gustów.

Reasumując: wg mnie warto.

użytkownik usunięty
Gangelus

Film jak dla mnie nie jest rewelacyjny ale można obejrzeć...ja oglądałam dobrych pare lat temu i wtedy się bałam jak cholera, ale może teraz juz by tak na mnie nie zadziałał. na pewno nie dorasta do pięt Sierocińcowi, ponieważ pomysł jest dość oklepany - w domu straszy i duchy przechadzają się po korytarzach + opętany dzieciak. ciut zbyt schematyczne, ale jeśli brak alternatywy na wieczór, to można obejrzeć :)

ocenił(a) film na 7

A ja sobie dzisiaj pooglądam ;)

JapNeko

mnie zanudził.

Gangelus

he, maybe little. ;)

ocenił(a) film na 3
Gangelus

Jednak nie było warto. Nie wiem co w tym filmie miało być strasznego.

ocenił(a) film na 7
DoomedMistress

Zgadzam się film nie był straszny i wprowadzenie w klimat było zdecydowanie za długie, ale historia całkiem mi się podobała.

Gangelus

nie było warto ;]

ocenił(a) film na 8
anomia_to

A mi się podobał. Ubóstwiam w takich historiach o nawiedzonych domach. Hiszpańskie horrory trzymają nadal wysoki poziom i, szczerze, zwiastun wystraszył mnie bardziej niż sam film. Doskonały film na wieczór. Klimat jest unikalny i nie zobaczymy kolejnej rzezi w stylu "Hostelu". Tak naprawdę to zainteresował mnie owy klimat, zaczerpnięty żywcem z "Lśnienia"- choć nie było to wcale wadą tego filmu. Dobry, może nie straszny, ale na pewno nastrojowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones