PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32488}

Ciemność

Darkness
6,2 12 841
ocen
6,2 10 1 12841
5,7 3
oceny krytyków
Ciemność
powrót do forum filmu Ciemność

Zakończenie

ocenił(a) film na 6

Czy ktoś może mi wyjaśnić końcówkę filmu? Nie wiem, o co w niej chodziło i czuję pewien niedosyt. ;(

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_

Dziadek głównej bohaterki zbudował ten dom-świątynię z innymi psycholami i próbował dopełnić tam rytuału przyzwania tytułowej Ciemności. Mieli własnoręcznie zabić swoje dzieci na ołtarzu. Niestety nie do końca wyszło bo nie złożyli ostatniej ofiary. Ofiara miała być zabita przez kochającą ją osobę, a staruszek wcale nie kochał swojego syna. Ciemność jest "wielkim kłamcą" . Poprzez manipulację córką i matką dopełnia rytuału (poderżnięcie gardła ojcu podczas próby ratowania go - krew ostatniej ofiary ląduje na ołtarzu). Ciemność odradza się w pełni sił i opanowuje dom. Szyby stają się czarne nie wpuszczając światła z zewnątrz, pojawia się krew, napisy na ścianach, huśtawki w środku domu. Ciemność tworząc iluzje różnych osób próbuje zmusić matkę i dzieci do zgsszenia ostatnich źródeł światła, które ją powstrzymują. Matka uwierzyła ciemności udającej jej dzieci i ginie. Chłopak który jechał ich ratować spotyka w domu iluzję głównej bohaterki i ginie. Dzieci nie wierzą iluzji-matce i uciekają z domu, ale tam kolejna iluzja zabiera ich do samochodu. Giną.

ocenił(a) film na 9
Blaskowitz

fajnie zrobiony filmik, ale to zakończenie to mnie wkurzyło, bo chciałem się dowiedziec czy im się udało przeżyć..achh. Mimo wszystko polecam8+/10

ocenił(a) film na 8
ExtremeSpeedDK

Raczej nie.. ale ja z kolei, lubię takie zakończenia. To horror w końcu :)

ocenił(a) film na 9
ExtremeSpeedDK

NIe przeżyli - tunel był dopełnieniem ciemności.

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

Mnie końcówka nie satysfakcjonuje, nie pozostawia żadnych złudzeń. Obniżyła dla mnie znacznie jakość całokształtu. A co za przeproszeniem ze starym dziadem?
i dlaczego iluzja powstała poza domem, gdzie nie było już ciemno? Już nie wspomnę o materializacji "z niczego" iluzji. Lekkie przegięcie z zakończeniem. Ale ogólnie jeden z lepszych horrorów mimo że nie lubię filmów z motywem dzieci ;)

Demoniczna_Wiedzma

W pełni się zgadzam

ocenił(a) film na 7
Demoniczna_Wiedzma

moim zdaniem chodziło o to, że wypuścili już tego potwora, tą ciemność na świat... stąd możliwe, że nie tylko ofiarami bylla corka i jej brat, ale także i dziadek, czy nawet cała ludzkość... peace ;P

Demoniczna_Wiedzma

Dlatego poza domem ... Bo wygrała

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

Zakończenie bardzo dobre.

Kinomaniaczka_

Obejrzyj trzy części z trylogii trzech matek Dario Argento. Albo którąkolwiek. Być może one w jakiś sposób łączą się z tym filmem (tak mi się zdaje, to nie może być przypadek).
W sumie polecam Suspirię (choć ta akurat część jest najcięższa według mnie).

ocenił(a) film na 7
lokk

Podaj tytuly wszystkich 3 czesci w kolejnosci w jakiej trzeba ich zobaczyc - no chyba ze mam sie sugerowac rokiem produkcji....

mentona

Ja bym to tak oglądał:
-SUSPIRIA
-INFERNO
-MOTHER OF TEARS

tu masz link, przeczytaj:
http://film.org.pl/a/sequele/trylogia-matek-14592/

pozdrawiam i życzę miłego seansu ;)

ocenił(a) film na 7
lokk

dzieki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones